Aparat dla dedektywow czasów Wiktoriańskich

National Media Muzeum zawiera bardzo ciekawy przedmiot dla miłośników fotografii i sensacji :) - aparat dla dedektywow. Aparat jest okrągły, płaski, idealnie mieści sie pod płaszczem a powstał w 1886 roku.
Jego konstrukcja ( około 6 cali średnicy) zawiera okrągła, szklana płytę,ktora moze pomieścić 6 mniejszych okręgów - naszych zdjec. Ojcem konstrukcji jest Robert Gray.
Juz wiemy gdzie dzisiejsi detektywi / paprazzi mieli swoje podatki :)))) Redakcja Faktu powinna mieć takie zabawki w swoim archiwum ;)

Transient
Transient
Transient

Aplikacja iPhone PhotoBuddy

Znalazłem link do bardzo ciekawej aplikacji na iPhonea - PhotoBuddy.

Dobrodizejstwem iPhonea jest masa różnych aplikacji, które będą pomocne fotografującym - od tutoriali, nagrań video, przez wyliczenie DoF, ustawianie świateł a na budowie aparatu kończąc. 

PhotoBuddy łączy wiele aplikacji w jeden wydajny kombajn - możemy m.in. obliczyć DoF, hiperfokalną, odległość od aparatu do interesującego nas obiektu, poprawną ekspozycję, poznać ekspozycję z zastosowaniem filtrów, poznać wschody i zachody słońca, obliczyć jak poprawnie wykonać zdjęcia HDR i wiele, wiele innych. 

Koszt aplikacji to a USA AppStore zaledwie 1,99$ (piszę zaledwie, bo wiele innych apliakcji jest kilkakrotnie dorższe, a poisadają tylko jedną funkcję)  

Link do strony producenta:iphone.ambertation.de/photobuddy/ 

Ja będę ją testował w weekend!  

:)  

Kilka screenów z aplikacji.: 

 

PhotoBuddy

PhotoBuddy

PhotoBuddy

PhotoBuddy

PhotoBuddy

PhotoBuddy

Gregory Crewdson: Brief Encounters

< Film do polecenie.
Gregory Crewdson to amerykański fotograf, jednak śmiało mozna powiedzieć, ze jest on architektem scen. Crewdson pracuje na wielkim formacie, na swoich pracach zarabia krocie i moze byc nazwanym bogiem pedantow. Każdy plan uwieczniony na jego zdjęciach jest misternie przygotowany i wykonany a kompozycje sa tak przygotowane, ze praktycznie nie ma mozliwosci jednym ujeciem odtworzenia ich potencjału. Surrealistyczne kompozycje osadzone sa w realiach małych miasteczek i przedmieściach Nowej Anglii.
Film opowiada o jego pracy, ekipie oraz pokazuje skale niczym z Hollywoodzkiego filmy.
Polecam!!!

safe_image.jpeg

Helmut Newton "Jenny Kapitan" - kolekcja

Kocham gromadzenie i testowanie sprzętu :), nie bójmy się słowa jestem gadżeciarzem, nawet jak to co zbieram, bądź chcę kupić nie jest nowe :) Muszę to mieć i już tak mam. Jednak sprzęt, sprzętem... więc zapragnąłem mieć coś z fotografii, ale innego, odmiennego.  

Celem fotografii jest wyrażać siebie robiąc zdjęcia Jakkolwiek to się rozumie, interpretuje,...dlaczego więc nie zacząć zbierać zdjęcia tych ulubionych fotografów? Dlaczego nie zbierać ich z "autentycznymi podpisami"? 

Padło na Helmuta Newtona - szybki skok eBay - trochę szukania i natrafiłem :) na dość oryginalne zdjęcie. Prawie dwutygodniowa licytacja i tak oto przyjechało do mnie poniższe zdjęcie :). Nie jest to zdjęcie z domu akcyjnego, gdzie dodatkową wartość nadaje się w sposobie samej reprodukcji,...ale klasyczne zdjęcie, ze zdobytym podpisem (zapewne na lotnisku, galerii, innym miejscu gdzie udało się dopaść fotografa :) 

Trochę o poniższej fotografii.:

Tytuł: JENNY KAPITAN

Data i miejsce powstania: Pension Dorian, Berlin, 1977 rok.

Specyfikacja: Foto odbitka, wymiary zdjęcia: 15 x 10,5 cm, Rama 26 x 31 cm 

Fotofolio (C) 1982 Helmut Newton

:-D tak oto stałem się posiadaczem pierwszego zdjęcia z kolekcji, którą będę chciał cały czas poszerzać

Screen Shot 2013-04-17 at 21.34.07.jpg
Screen Shot 2013-04-19 at 13.11.23.jpg