HR Design ZoneMaster II

Lubię kupować gadżety J to nie ulega wątpliwości. Czasami są mniej lub bardziej pożyteczne. Tym razem trafiłem na swoistą perłę.

Wiele słyszałem o światłomierzach w ciemni, wiele słyszałem średnio fajnych komentarzy – wszystkie sprowadzały się do jednego – tylko robienie testów będzie najlepszym rozwiązaniem przy na odbitkach. Praca ta, fakt daje rezultaty, ale wymaga praktyki. Praktyka = czas,…a tego ostatnio nie jest za wiele. Grzebiąc na ukochanym eBay’u trafiłem na rozwiązanie firmy HR Design z UK. Zabawki mają fajne to fakt, ale też i bardzo drogie. (oczywiście nie dla Brytyjczyków). Szukając dalej znalazłem używany światłomierz. Kupiłem go i wiedziałem tylko jedno albo zadziała albo go sprzedam.

 Wczoraj przetestował to cudo. Konstrukcja jest bardzo prosta. Mamy główną jednostkę oraz czujnik. Jeżeli jesteśmy jeszcze szczęśliwcami możemy to wszystko podłączyć do TimeStopera tej samej firmy – a otrzymamy prawdziwy kombajn do pracy w ciemni.

 Nie będę się rozpisywał o jego pracy – bo o tym sporo w sieci. Zwrócę tylko uwagę na jeden, najważniejszy fakt. Urządzenie wymaga kalibracji – to nie ulega wątpliwości ALE zadziałało i bez niej. Oczywiście efekt mógłby być dokładniejszy ale come on! ….

Ustawiłem negatyw, rozmiar odbitki, ostrość …. I zrobiłem pomiar.

 Każde z poniższych zdjęć wywołałem tylko po jednym pomiarze!

Wiem tylko, że jak zgłębię manual i przejdę przez „chorą” kalibrację – efekt końcowy będzie super :-)

Niedługo kolejne zdjęcia :-)

 

image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
zm3.JPG