ENFOJER - Portable Smartphone Photographic Enlarger

Uwielbiam takie projekty!!!!  

Właśnie na jednym z portali zajmujących się dofinansowaniem projektów (a raczej zbieraniem funduszy na projekty)  ENFOJER - Portable Smartphone Photographic Enlarger. Jest to rewelacyjny pomysł – jak ożywić odchodzące powoli techniki pracy w ciemni.

Grupa entuzjastów wymyśliła produkt, który umożliwia przeniesienie zdjęć z telefonu komórkowego (np. iPhone) na papier w klasycznym procesie wywołania.

Do dyspozycji mamy specjalnie zaprojektowany powiększalnik z holderem na telefon. Samego procesu wywołania nie będę opisywał, bo to podstawy pracy w ciemni – natomiast wywołanie zdjęcia będzie równie proste jak przedstawione na zamieszczonym filmie.

Jak to w przypadku portali z projektami – mamy do dyspozycji kilka wariantów „dofinansowania projektu”. Przy opcji Pro otrzymamy – powiększalnik, 4 kuwety ze szczypcami, 100 ark. Papieru Ilford oraz ledową lampę ciemniową. Całość to tylko (niektórzy powiedzą, że aż) 350 USD – ale za to ile mamy zabawy.

Jestem pod mega wrażeniem – pozostają mi dwie opcje. A) dofinansować projekt i kupić te zabawki J albo B) samemu zrobić powiększalnik J - no i już się nakręciłem J)

Poniżej kilka zdjęć z serwisu http://www.indiegogo.com/projects/enfojer-portable-smartphone-photographic-enlarger

 

 

20130829221449-enfojer_glava_2.png
20130829222143-kadice.png
20130904030008-enfojer-mobile-app.jpg