Zortrax 3D Printer

Dzisiejsza wiadomość, jaka obiegła portale newsowe pokazała raz jeszcze, że dzięki wytrwałości można rozkręcić bardzo innowacyjny biznes. Mowa tu o firmie Zortrax z Olsztyna, która otrzymała kontrakt od Dell’a na dostawę 5 tyś drukarek 3D. Ale od początku,….. Firma Zortrax korzystając z dobrodziejstwa Kikstartera, wypuściła na światło dzienne drukarkę Zortrax 3D.

Z produktami tymi mamy do czynienia już jakiś czas – tymi drogimi, tymi DIY i tymi, które są poza zasięgiem runku konsumenckiego. To, co wyróżniło rozwiązanie Zortraxa to przyjazny design, nieduże gabaryty (masa nieco ponad 20kg) i przystępna cena (1899 USD), która pozwala, aby rozwiązanie to mogło w dość łatwy sposób trafić pod przysłowiowe strzechy.

Przyznam, że po wcześniejszym rozpoznaniu naszego rynku wydruków 3D (sprawdziłem kilka firm) – Zortrax będzie bardzo ciekawą alternatywą.

Po pierwsze, mamy produkt na własność (chyba, że kilku kolegów zrzuci się na niego), po drugie, fakt może i 2K USD nie jest komfortem jak na nasze warunki, ale z drugiej strony jego koszt zwraca się bardzo szybko. Prawdę mówiąc firmy oferujące wydruki 3D, swoimi wycenami same sugerują, aby kupić swoją drukarkę. Przykładową wycenę aparatu 4x5” (z dostarczonymi plikami), która odnosi się do tej tezy opisałem na moim blogu.

Ja jestem mega podjadany…. oczywiście, wiem, że muszę też zejść na ziemię przed zakupem J ale już widzę, ba! Nawet trzymam w ręku aparatu wydrukowane w ten sposób J

 

Więcej informacji o drukarce, druku i możliwościach na tronie producneta

 

WWW: http://zortrax.com/3d-printer

 

A mi po zostaje trzymać kciuki za Olsztyńską ekipę, która mobilizuje do działania J

 

Zródło: http://zortrax.com/