Nikon D7100 i WU-1a

Nikon D7100 jest już na pokładzie to fakt :) i z tego bardzo się cieszę. Ale co z gadżetami do niego? Fakt drugi, Nikon ma wiele zalet, wiele rozwiązań, których do tej pory nie miałem czy to w 5D/5DMKII/50D/7D…..jednak zabrakło mi w nim bezprzewodowej transmisji do kontroli aparatu. 

Wiem, wiem są na rynku jest już trochę rozwiązań typu Pro, ale cena odstrasza a i zastosowanie głownie kierowane jest do pasjonatów video. 

Wracam jednak do tematu. Otrzymałem właśnie malutki (dosłownie) sticker usd (gniazdo Nikona) o nazwie „Mobilny adapter bezprzewodowy WU-1a. 

Instalacja  urządzenia jest banalna. 

Podpinamy sticker do gniazda w aparacie, uruchamiamy oprogramowanie w telefonie (iOS, Android) i zestawiamy połączenie WiFi - to wszystko :))) 

Oprogramowanie umożliwia a) robienie zdjęć b) zgrywanie zdjęć do telefonu c) shareowanie otrzymanych zdjęć. 

Fakt - możliwości sterowania aparatem są ograniczone, ale taki też cel jest tego stickera. Mamy otrzymać szybki podgląd (minimalne lagi) i zrobić zdjęcie - a nie grzebać w ustawieniach, które tylko odwracają naszą uwagę od samego fotografowania.

Zasięg stickera to jakieś 10-15m… na zdjęcia architektury w zupełności wystarczy. 

 

Stickera sprawdziłem na „sucho” - ustawiając go w oknie i wychodząc na podwórko. Połączenie zerwało na klatce schodowej, ale tego się spodziewałem - bo zwykle tak to działa im mniejsze urządzenie wifi to i antenat mniejsza/słabsza. Na podwórku zasięg odzyskałem i bang! zdjęcie zrobiłem :)))) 

 

Więcej skomentuję po wypróbowaniu go w terenie przy zdjęciach tam gdzie dostęp no wizjera/LiVeView jest problematyczny. :) 

 

Gadżet jest i działa a to najważniejsze.

nikon_wu-1a.jpg