Triggertrap Mobile + Triggertrap Flash

Ulegając objawom syndromu GAS, musiałem i zamówiłem nową zabawkę do Nikona. Przyjechał do mnie produkt o intrygujące nazwie Triggertrap.

Henri Cartier-Bresson jak wiemy jest ojcem definicji „decydującego momentu”. Definicji, która sprawdza się m.in. w fotoreportażu czy street photo. Ale co z zaciszem domowego studio, eksperymentami i naprawdę „decydującym momencie” ? takim np. sięgającym 1/8000 sekundy? Odpowiedź na to znaleźli Anglicy powołując do życia takie rozwiązania jak Triggertrap Mobile, czy Triggertrap Flash Adapter. Pierwszy z nich to nic innego jak soft – aplikacja na telefon czy to iOS czy Android, wspierana przez tzw ‘dongle” czyli kabel łączący aparat z telefonem. Druga zabawka to adapter Flash, który umożliwia podpięcie „prawie dowolnego” Flasha do telefonu i sterowania nim.

 

A co można dzięki tym zabawkom zyskać / osiągnąć? A m.in. zdjęcia jak poniżej czy to, co do niedawna było zarezerwowane tylko dla zawodowców, albo tych, którzy mieli grube portfele. Uchwycić moment jak pęka balon wypełniony wodą? Uchwycić moment jak kropla wpadająca do wody tworzy niesamowite malowidło? – teraz to już nie problem.

Dodatkowo dzięki aplikacji zyskujemy możliwość wyzwolenia migawki przez dźwięk, klaśnięcie czy wibracje. Oczywiście to nie wszystkie możliwości :)

Kable sprawdziłem – działają! Teraz pozostaje tylko przygotować trochę miejsca, ustawić zabawki i pochwalić się ciekawymi zdjęciami :) – ale to już niedługo.