Aparat ImageTech 3D fx

Dzisiaj odebrałem nietypowy aparat :) – ImageTech 3D fx

Nietypowy, bo robiący zdjęcia 3D. Oczywiście nie jest to cyfra, tylko analog. Nie profesjonalny, a zabawka – nie zmienia to jednak faktu, że efekty na sieci są imponujące.

Oczywiście tu sprostowanie dla wielu oglądających – NIE, James Cameron nie wynalazł 3D – a mój analog jest z lat osiemdziesiątych. Mało tego pierwsze kamery stereoskopowe mają swój początek na przełomie XVIII/XIX wieku, więc nie mówimy tu o przełomie.

Sądzę, że 3D nie weszło na salony z wielkim rozmachem, bo przeszkodą była technika, czy raczej obróbka materiału do finalnej postaci 3D. Kamery stereoskopowe robiły dwa zdjęcia, które były wywoływane na jednej karcie, później umieszczanej w specjalnych okularach – wszystko to oczywiście stanowiło duże ograniczenie w komercji. Nie zmienił się tylko „szok” po ujrzeniu nie tylko samego zdjęcia, ale w wersji quazi 3D.

W przypadku mojego aparatu było trochę inaczej. Po jego premierze pojawiły się specjalistyczne laby, które zajmowały się wywoływaniem klisz i zestawianiem klatek w jeden obraz na odbitce. Technologia poszła do przodu, a nietypowe rozwiązania jak wspomniane 3D i np. Polaroid umarły śmiercią naturalną. Wiem, że do dzisiaj przerwało kilka labów, które w swojej ofercie mają takie usługi – ale i pewnie na nie przyjdzie niedługo czas.

 Ja, oczywiście nie skorzystam z nich – bo znalazłem inne rozwiązanie.

Po wywołaniu kliszy (bez jej cięcia), zeskanuję odpowiednie klatki i połączę je w animowane gify ;) Efekt powinienem uzyskać jak poniżej – czy to się uda zobaczymy. Tym czasem zrobię ze dwie próbne rolki i podzielę się efektem końcowym.

Specyfikacja techniczna.:

 

Poniżej zdjęcia samego aparatu i przykładowe kadry (ściągnąłem z sieci)

Poniżej zdjęcia samego aparatu i przykładowe kadry (ściągnąłem z sieci)

A tu przykład animowanego gif-a

Na wszelki wypadek podaję link jakby się okazało, że animacja się nie odtwarza. 

Link: https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CC0QFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.flickr.com%2Fgroups%2Ftoycameras%2Fdiscuss%2F72157623482454201%2F&ei=feEiU-e0FIPqywP58YHACA&usg=AFQjCNFtI2d0-3DD5iDEyvIu_-IT0LG55A&sig2=LkA4v45aYY-DzkerUchkhw&bvm=bv.62922401,d.bGQ