Video Darkroom Box :) - część 1

Jakiś czas temu przeglądają nagrania maniaków ciemni fotograficznej, natrafiłem na materiał gdzie gość ładował kasety 8x10 box-ie z kamerą video. 

Nie był to klasyczny, nylonowy namiot ciemniowy czy rękaw a tylko prostopadłościan o wymiarach mniej więcej 50x50cm. Jednak to co było w nim najciekawsze, to wbudowana kamerka infrared podłączona do zewnętrznego monitora. Z takim zestawem można bez najmniejszego problemu ładować kasety w dzień bez obawy o prześwietlenie błon a co najważniejsze nie będziemy tego robić "po omacku" - tylko z podglądem na żywo :) 

Moje niespokojne ręce długo się zabierały do tego projektu. Zebrałem się w sobie, pojechałem do OBI i kupiłem to niezbędne materiały. 

Mój box ma wymiary 80x50x70cm :) 

Za kamerę i video posłużył mi najtańszy zestaw do cofania do samochodu na Allegro. Nie ma sensu pakować kasy w hiend-owe zestawy zakładając, że mamy tylko zakładać błony. 

Kupiłem też najtańsze płyty sklejkowe, trochę wkrętaków, kątowniki narożnikowe, aby zapewnić stabilność no i wyrzynarkę, aby przygotować otwór frontowy. Oczywiście chciałem, aby otwór przygotował pracownik OBI, ale w związku z licznymi kontrolami BHP nie mogą wycinać w drewnie :). Okazało się, że aby  to zrobić muszą zdjąć osłonę tarczy piły a to już jest zabronione przez BHP :) Chore, ale co zrobić.

Trochę kurzu, hałasu i pyłu później i powstało to, co widać na poniższych zdjęciach. Jeszcze tylko otwór pod kamerkę i Voilà!

Ostatni etap jeszcze przede mną - wtedy będę musiał przymocować, albo specjalnie zrobione rękawy, albo użyję do tego, tych które już używam, ale wtedy będę musiał zrobić zaczep tak, aby rękawa nie zniszczyć i móc go dalej zabierać ze sobą. 

Poniże zamieszczam zdjęcia samego box-a, oraz z działającą kamerką z rzutem na dłonie :) 

....a już niedługo cześć 2 :)))))))