Sony Mavica FD MVC-FD200 - czyli szaleństwo 1,44MB

Dziś dyskietki 3,5" 1,44MB możemy znaleźć w dziale "vintage" jako nietypowe podkładki pod piwo dla geeków, na koszulkach jako styl oldschoolowy, bądź zakurzone gdzieś w piwnicach u tych co mają więcej lat :-D (sam na takich  i na większych 5,25" pracowałem i skończyły jako piwniczny eksponat)  No dobra! są jeszcze w Polsce urzędy pracujące na dyskietkach, smutne ale prawdziwe. 

Jak zatem wspomniane dyskietki odnieść do mojej pasji? Nic prostszego! Z pomocą przychodzi aparat fotograficzny Sony Mvica FD model MVC-FD200!

Jeszcze w 2002 roku, nikt nie pogardziłby takim aparatem, 2Mpixele (rozdzielczość 1600x1200), 3x zoom optyczny i 2x zoom cyfrowy, możliwość zapisu na kartach MemoryStic i co najważniejsze - możliwość zapisu na dyskietce 3,5" 1,44MB. Nota bene na jednej dyskietce można zapisać tylko 4 zdjęcia, ale w tamtych czasach dyskietek było jak lodu :)

Mimo swojego wieku aparat działa i o dziwo jest w bardzo dobrym stanie (bateria wytrzymuje jakieś 80 min.) Zapis zdjęć odbywa się bezproblemowo - niestety nie miałem jeszcze okazji zgrać zdjęć z bo nie posiadam stacji dyskietek ;) Czeka mnie małe grzebanie w piwnicy - bo przecież tam zawsze i wszystko jest! 

Poniżej zamieszczam zdjęcia aparatu a foty o zabójczej wielkości dwóch mega pixów wgram jak tylko podepnę dyskitki do maca :)