Kadry ze spaceru "Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie"

         Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (Emilii Plater 51) to miejsce, które zdecydowanie warto odwiedzić i odwiedzać.
         Nie tylko z uwagi na swój charakter, liczne wystawy i nośnik naszej współczesnej sztuki, ale także jako pamiątka po miejscu kultu Polaków związanych z niekończącymi się kolejkami do Domu Meblowego "Emilia". Samo miejsce zasługuje jeszcze na jedną uwagę - od strony architektonicznej. Wydawałoby się, że oto widzimy tępy, prosty w budowie obiekt pozbawiony smaku, przestrzeni, jakości i jeszcze w samym centrum Warszawy - nic bardziej mylnego. Otwarta, wewnątrz przestrzeń pomiędzy piętrami, widne okna na całej długości po obu stronach dające ogrom naturalnego światła, ciekawie podwieszony i uformowany sufit sprawiają, że miejsce to w stu procentach nadaje się do kontemplacji sztuki - zwłaszcza współczesnej ale i nie tylko.
       Poniżej zaledwie wycinek tego co mona zobaczyć - ja zamierzam tam wrócić i udokumentować to miejsce z odpowiednią do tego jakością. 

 

Tradycyjnie do kadrowania wybrałem Hasselblada 500C/M, obiektywy to Hasselblad Carl Zeiss Distagon 50mm F/4 T Wide Angle Lens i standard 80mm F/2.8 CF.
Całość ręcznie wołane (Fomadon R09) na kliszach Ilford Delta 400 i skanowana na Epsonie V700.