Black-White MSN (Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie)

Nie sposób tego miejsca nie zauważyć na mapie Śródmieścia Warszawy. 
Pawilon kultowy, bo kiedyś pod nazwą Dom Meblowy „Emilia” był celem wycieczek w poszukiwaniu wymarzonej meblościanki – dzisiaj prezentuje prace z ogólnie pojętej sztuki.

 Można znaleźć np. taką definicję MSN-u
„…Muzeum ma na celu prezentowanie dorobku i przemian sztuki polskiej XX i XXI wieku w kontekście międzynarodowym; sukcesywnie tworzy kolekcję sztuki (obecnie liczącą 250 prac), przedstawia znaczące najnowsze zjawiska z dziedziny sztuk wizualnych, filmu, teatru i muzyki, a także prowadzi działalność edukacyjno-badawczą…”

 Ja zwróciłem uwagę nie tylko na aspekt merytoryczny, kulturowy tego miejsca, ale również na jego architekturę. Budynek został wzniesiony w latach 1966–1969 według projektu Mariana Kuźniara i Czesława Wegnera dla Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Handlu Meblami w Warszawie – uznany za jedno z najwybitniejszych dzieł architektury doby modernizmu w Polsce.

Wysoki, geometryczny sufit, podwieszane elementy, zamknięta przestrzeń wystawowa, która jest jednocześnie „otwartą” przez okalające budynek okna sprawia, że wszystko to, co jest wystawiane wewnątrz jest dostępne dla wszystkich z zewnątrz. Naturalne, wpadające światło jest dopełnieniem tego klimatu tworząc unikalną atmosferę dla zwiedzających.

Miejsce to zdecydowanie trzeba odwiedzić.

Hasselblad 500CM, 50mm/80mm, Ilford Delta 400 (wołanie Ilford DD-X)