Foto Biblioteka - Hitler was my Friend by Heinrich Hoffmann

Kolejna książka o fotografii trafiła do mojej kolekcji. Tym razem padło na pozycję "Hitler was my friend" The Memoirs of Hilter's Photographer by Heinrich Hoffmann. 

Jakiś czas temu pisałem o pojechanym śnie jaki miałem o Hitlerze oraz złotej Leice,... W skrócie, przeniosłem się w czasie i byłem nadwornym fotografem Hitlera w okresie jak wspinał się po władzę a na 44 roku kończąc. Oczywiście wszystko to było wypadkową aukcji Złotej Leici oraz programou o wspomnianym Heinrichu Hoffmannie, który był jego osobistym fotografem. 

Tym razem trafiłem na publikację anglojęzyczną, wiec będę mógł się podzielić jej zawartością, dwa jest tam sporo zdjęć z różnych okresów "kariery" Hitlera ale co najważniejsze są tam przemyślenia człowieka, który nie tylko był fotografem, ale obserwatorem dojrzewającego szaleństwa dyktatora. W książce mam nadzieję, znajdę też ciekawostki takie jak to, że Ewa Braun późniejsza żona Hitlera, była asystentką Hoffmanna w atelier, dzięki czemu Hitler poznał swoją późniejszą wybrankę.

Zabieram się za czytanie, jak tylko przejdę przez The Hasselblad Way :-)